9.cz

Nejlevnější povinné ručení podle RZ automobilu, online porovnání zde:

Nejlevnější povinné ručení

Najdeme pro Vás vždy to nejlevnější povinné ručení, které je na trhu. Porovnáme online během chvíle všechny varianty povinného ručení od jednotlivých pojišťoven v ČR, vše na jednom místě! Pravidelně poskytujeme k vybraným variantám povinného ručení navíc i speciální akce a dárky. Momentálně je v naší nabídce cenově velmi výhodného povinné ručení od pojišťovny Slavie nebo Direct. K balíčku od pojišťovny Slavie momentálně navíc zdarma cestovní pojištění na rok, pojištění pokut a pojištění pneumatik. Vypočítejte si ONLINE během chvilky cenu Vašeho povinného ručení.

Online = levnější než v kamenné pojišťovně

Jsme největší pojišťovnou pro povinné ručení v České republice. Měsíčně zajišťujeme pojištění tisícům řidičů. Máme s pojišťovnami sjednané exkluzivní sazby a můžeme proto pro Vás zajistit online pojištění auta za absolutně nejvýhodnějších podmínek. Naše ceny povinného ručení jsou tak ještě nižší, než ty, za které je nabízejí jednotlivé pojišťovny ve svých provozovnách a na svých stránkách. Navíc, na našem přehledném online formuláři nemusíte povinnému ručení věnovat tolik času jako jinde. Přesvědčte se sami, kolik u nás stojí aktuálně nejlevnější pojištění auta..

Jaké je u nás momentálně nejlevnější povinné ručení?

Objem motoru v cm3 Běžná cena Cena s 9.cz Garantovaná úspora
do 1000 1 674,- Kč    818,- Kč    856,- Kč
1001 až 1250 2 071,- Kč 1 181,- Kč    890,- Kč
1251 až 1350 2 128,- Kč 1 337,- Kč    791,- Kč
1351 až 1400 3 092,- Kč 1 714,- Kč 1 378,- Kč
1401 až 1650 3 150,- Kč 1 714,- Kč 1 436,- Kč
1651 až 1850 3 150,- Kč 1 798,- Kč 1 352,- Kč
1851 až 2000 4 718,- Kč 1 798,- Kč 2 920,- Kč
2001 až 2500 4 718,- Kč 1 798,- Kč 2 920,- Kč
nad 2500 6 838,- Kč 1 798,- Kč 5 040,- Kč

Časté otázky

Dotaz 1. Kdy pojišťovy započítavají malus? Je to k datu výročí, nebo hned jak dopravní nehodu zjistí? Nevím jak to v praxi funguje, proto se ptám. Děkuji.

V naprosté většině případů pojišťovny započítávají malus až při obnovení povinného ručení k tzv. výročnímu dni pojištění. Pokud budete chtít změnit povinné ručení, resp. změnit pojišťovnu, tak všechny pojišťovny mají dnes propojeny registry malusů a bonusů, tzn. že vaše škodní událost určitě bude zohledněna u jakékoliv pojišťovny. Nicméně, každá pojišťovna zohledňuje malusy a bonusy různě, podle svých interních předpisů.

Není ale nic jednoduššího, než si nezávazně porovnat povinné ručení v online formuláři na internetu, kde jsou i nejvýhodnější podmínky pro povinné ručení.

Dotaz 2. Je pojištění automobilu - tzv. povinné ručení - opravu povinné?

Ano, skutečně se jedná o povinné (zákonem uložené) pojištění automobilů. Ze zákona musí mít povinné ručení vozidla všechna auta provozovaná na pozemních komunikacích. V podstatě je tímto pojištěním kryta případná škoda způsobená na cizím vozidle či majetku, nikoli samotný pojištěný automobil. 

Pokud si chcete pojistit svůj vlastní automobil, pak nejvhodnějším typem pojistky je havarijní pojištění. Havarijní pojištění již není povinné pojištění automobilu a lze si ho sjednat individuálně podle vlastních potřeb a pojistných rizik. 

Dotaz 3. Jak vybrat povinné ručení?

Povinné ručení, také havarijní pojištění, lze uzavřít na kamenné pobočce konkrétní pojišťovny, nebo také na jejích webových stránkách. Tento způsob uzavření povinného ručení je však v dnešní době již značně diskomfortní. Různé pojišťovny mají různá specifická nastavení pojistek, různé limity pojištění, doplňková připojištění, bonusy a samozřejmě i odlišné ceny

V současné době se povinné ručení uzavírá nejčastěji ONLINE formou. A tento trend neustále stoupá. Nespornou výhodou je, že před uzavřením pojistky lze z pohodlí domova porovnat pojistky všech pojišťoven a teprve až po vlastním výběru sjednat to nejvýhodnější poviné ručení

Dotaz 4. Co je to bonus a malus u povinného ručení?

Bonus:

Bonus povinného ručení znamená poskytnutí slevy z pojištění za každých 12 měsíců bez zaviněné dopravní nehody. Většinou je to 5 % za rok, přičemž maximální sleva je 53 %. To znamená, že maximální slevy je dosaženo při bezeškodním průběhu 11 let. Slevy se mohou u jednotlivých pojišťoven mírně odlišovat.

Malus:

Malus je opakem bonusu. Jedná se tedy o znevýhodnění resp. navýšení ceny povinného ručení v případě, že pojistník zaviní dopravní nehodu. Za jednu zaviněnou dopravní nehodu se pojistníkovi odečítá z bonusu 24 až 36 měsíců (podle pojišťovny) z celkové doby pojištění. V případě, že bonus pojistníka za bezeškodní průběh je roven nule, přistupuje pojišťovna k malusu, tedy ke zdražení pojistky. 

Jak u bonusu, tak i malusu povinného ručení mají vliv na zvýšení/snížení ceny pojistky i další faktory, kterými jsou zejména věk pojistníka a adresa trvalého bydliště. Obecně lze také konstatovat, že dražší povinné ručení mají právnické osoby (firmy) a levnější fyzické osoby.

Přidat komentář

Přehled komentářů

 • Povinné ručení

  9. 4. 2018 12:11:50 | Karel Bařina

  Dobrý den,

  má někdo prosím zkušenost s povinným ručením od povinneruceni.com?
  Díky moc

  Odpovědět

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.